logo

Ciekawe strony i artykuły

artykuł "Konklawe" zamieszczony w Tygodniku Nowym   19 marca 2013
Wypowiadali się kolejno:Szymon Hołownia, ks.Stanisław Oracz i nasz pastor
- ks.prezb.Aleksander Matwiejczuk Pastor Kościoła Zielonoświatkowego Zbór "Betlejem" w Pile:
  - Bardzo cieszę się z wyboru Jorge Mario Bergoglia na papieża-pierwszego papieża z Ameryki Południowej. Nic nie dzieje się  bez woli Bożej! Media poinformowały, że jest to człowiek prosty, skromny i przystępny dla ludzi. Wierzę, że to będzie dobry pontyfikat dla Kościoła Katolickiego.
Jako Protestanci i Katolicy powinniśmy modlić się o siebie nawzajem i to nie tylko o "przejrzenie" i przejście na " naszą stronę". Wyzwania współczesnych czasów powinny nam pomóc w zrozumieniu, że jako chrześcijanie walczymy po jednej stronie barykady, jeśli chodzi o sprawy obyczajowe i jasne opowiedzenie się za wartościami chrześcijańskimi w kulturze.
      Do takiej modlitwy zachęca nas Biblia (I list św.Pawła do Tymoteusza 2 rozdział; "Przede wszystkim więc napominam, aby zanosić błagania, modlitwy, prośby,dziękczynienia za WSZYSTKICH LUDZI; za królów i wszystkich przełożonych, abyśmy ciche i spokojne życie wiedli we wszelkiej pobożności i uczciwości" .........
Będę modlił się wraz z całym Kościołem Zielonoświątkowym o łaskę, siły, zdrowie, mądrość i pomyślność tak aby papież doprowadził Kościół z powrotem do EWANGELII zawartej w Piśmie Świętym.

3 kwietnia 2013

powrót


Design By: Template World